Bağırmadan, öfkelenmeden ‘’hadi’’ demeden çocuk yetiştirmek mümkün, denemeye ne dersiniz?

Bağırmayan anne baba olmak tüm dünyanın değişime yol açabilir. İlişkilerde  tek tek sakince iletişim kurmanın anahtarı toplumların temel yapısını oluşturan aile yapısından başlar.

Ebeveynlerin çocukları ve aileleri için istediği aşağı yukarı aynıdır; sakin, dingin, karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı bir aile ortamı.

Bağırmayan anne ve baba olmak,  iletişim problemi olmayan bir ortam sağlamak şiddetsiz iletişim için çok önemli. Aile içi ilişkiler konusunda araştırma yapan uzmanların görüşüne göre:‘’Üç günde çocuğunuzu muma çevirin’’ şeklinde hap bilgilerin yanlış yönlendirmenin de ötesinde aile kavramına  zarar vermektedir.

Anne ve babalar ve çocukları kendilerine odaklandıklarında ve bunun getirisi olarak sakin kalabilmeyi başardığında yaşanan sorunların hiç yaşanmayacağını savunan Hal Edward Runkel’in kitabı ‘’Bağırmayan Anne Baba Olmak’’ evinizin kütüphanesinde durması gerekenler arasında yer alıyor.

Runkel, kitabında, uygulamanın anne ve babaya yalnızca çocuklarıyla olan ilişkilerinde değil, aynı zamanda tüm ilişkilerinde de faydalı olacağını savunuyor.  Runkel’in ’Bağırmayan Anne Baba Olmak’’ kitabını okuduktan sonra yeni bir bakış açısı kazanarak, edindiğiniz bu vizyondan baktığınızda sizi zorlayan sorunlar size bambaşka görünecek.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?