[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”justified” text_font=”Times New Roman||||” text_font_size=”18″ text_text_color=”#000000″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Bebeğiniz 6-12 aylıkken birlikte yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler hakkında fikirler arıyor musunuz?

O zaman doğru yere geldiniz! Eski bir öğretmen ve güncel bir anne olarak, sizin için bir sürü harika fikirler var – bu yüzden başlayalım.

Her faaliyet her çocuğa uygun olmayacaktır. Bebeğim Deniz’in bu faaliyetleri sevmesi, tüm çocukların yapacağı anlamına gelmez.  Açıkçası, altı aylık ve bir yaşında bir gelişimsel boşluk mevcut. Bu faaliyetleri denemeden önce en iyi düşünerek siz vermelisiniz. Hatta doktorunuza danışmak isteyebilirsiniz.
 

1- Komik surat ifadelerinizi bebeğinize gösterin. Bu, sizi çok taklit etmeye çalışan bebeğinizin kıkırdayarak gülmesini sağlayacaktır.

2- Bebeğinizi taklit edin. Bebeğiniz garip sesler çıkarırsa, tekrarlayın. Küçük bebeğim ve ben bunu bir kaç saat harcıyoruz. Sonuç, kahkahalarla dolu eğlenceli anlar…


3- Bebeğinize uygun kitaplar seçin. Görsel tasarımları hayal gücünü çalıştırmaya
yardımcı olsun.

4- Bir doku kitabı okuyun. Bebeğin yaşına uygun kitap setimiz var,
küçük Deniz onlara tapıyor!

5-Birlikte dans et. Bebeğinizi kollarınıza alın ve dans edin. Yavaş müzik, hızlı müzik, HERHANGİ BİR müzik! Youtube’ta bunun için yeterince veri mevcut.

6-Oyuncak kartlarıyla oynayın. Evet, bir kıza sahip olsanız bile! Oğlumuz, oyuncak arabalarını 10 aylığına kadar itiyordu.

7-Yakalamaca oynamak. Evet, yalnızca topu bebeğinize geri döndürebilirsiniz, ancak küçük adamımız altı aylığına topu bize gönderiyor.

8- Aşığım aynalara! Banyo aynasının önünde durabilir veya bir zemin aynası kullanabilirsiniz. Deniz kendini bu şekilde keşfetmeye bayılıyor.

9- Yürümeye devam et. Çoğu bebek bağımsız yürümeyi sever, ancak belli bir yer belirleyin ve oraya ulaşmada biraz yardım ile hedefeulaştığını hissettirin.

10- Bebeğinizle konuşun. Yüksek sesle konuşun. Düşük ses ile konuşın. Mutlu, üzgün veya huysuz konuşun. Bebeğin nasıl tepki verdiğine bakın. Konuşmanın ilk adımlarında yardımcı olacaktır.

11- Davul yapın. Bebeğe biraz gürültü yapmayı ve sahip olduklarıyla eğlencenin ne olduğunu gösterin. Kendin yapmak ister misin? Plastik bir kutuyu ters çevirin! Veya sadece hijyen bir tuvalet kapağını ters çevirin ve bebeğinizin heyecanla eğlenmesine izin verin.

12- Yenilebilir oyun hamuru ile oynayın.

13- Bebeğinize bir banyo verin, ancak ona oynamak için ekstra zaman ayırın. İsterseniz onlarla birlikte küvete atlayın!

14-Sevgililer Günü, Yılbaşı veya Anneler Günü ya da Babalar Günü için bir zanaat yapmak isteyebilirsiniz.

15- Yemeğinizle oynayın. Bebekler doğal olarak meraklıdır, bu yüzden onlara yemek ve keşif için çeşitli öğeler vermeye devam edin.  Bebeğin keşfedebileceği farklı dokuları düşünün! Sadece çocuk doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuzdan ve yalnızca bebeğinize güvenli gıdalar verdiğinizden emin olun.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?