Gestasyonel diabetli kadınlarda, gebelikte sorun yaşama riskini azaltmak için kan şekeri düzeylerini kontrol etmekte fayda vardır.

Tedavinin etkilerini izleyebilmeniz ve oluşan duruma göre hareket edebilmek için size bir kan şekeri test kiti verilecektir.

Kan şekeri seviyenizi, doktor kontrolünde diyet ve egzersiz yaparak azaltabilirsiniz. Diyet ve egzersiz programları kan şekerini yeterince azaltmazsa, ilaç tedavisine başlatılmanız istenebilir. İlaç tedavisi, oral yoldan alınan tabletler ile veya insülin enjeksiyonlarıyla olabilir.

Herhangi bir olası sorun olup olmadığını kontrol etmek için hamileliğiniz ve doğumunuz sırasında da doktorunuz tarafından devamlı kontrol altında tutulmanız, düzenli şekilde doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekir..

Gestasyonel diyabetiniz varsa, 41 hafta önce doğum yapmak en doğru karar olabilir. Bu zamana kadar doğal yol ile doğum oluşmazsa, doğum indüksiyonu veya sezaryen önerilebilir.

Sizin veya bebeğinizin sağlığı hakkında endişeleriniz varsa veya kan şekeri düzeyleriniz ile ilgili doktor kontrolü sağlanmamış ise erkenden müracaat edilmesi tavsiye edilir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?