Güzellikleri ile dikkat çeken ikizlerin kariyer planları için çevreden gelen baskılar reklam filmlerinde oynamaları ya da billboardlarda yer almaları yönündeydi.  Küçük yaşta doğuştan gelen özelliklerini doğru yönde kullanarak kariyer hedeflerini çizmeleri konusunda pek çok kişi ailesine tavsiyelerde bulunuyordu. Bunun üzerine çocuklar altı aya ulaştığında, Los Angeles’ta bir kast ajansıyla anlaştılar. Fakat üç aylık kısa bir süre sonrasında çocukların yaşadıkları stres üzerine fikrini değiştiren aile, bu temponun çocuklarının yaşlarının yaşaması gerekenleri ertelediğini fark ederek vazgeçti. Çocukların model olma düşüncesi ne kadar çekici olsa onlar için doğru bir zaman değildi. İkizlerin akranlarının yanında, oyun oynayarak gelişimlerini tamamlamaları ve kendi kararlarını alabilme yaşına vardıklarında doğru seçimi kendilerinin yapabilmelerinin daha sağlıklı bir yol olduğu düşündüler. yapılması gereken doğru şey olduğunu düşünüyordu.

İkizler 7 yaşlarına geldiklerine yüzme ve dans aktivitelerine gittiler. Gelecekte model olacaklarsa, bu mesleğe katkıda bulunabilecek dallarla gelişim göstermeleri daha sağlıklı olacağı kanısına varan aile, bu konuda çocuklarına yapılabilecek tüm desteği gösterdiler. Çocuklarının, aile büyüklerinin, arkadaşlarının ve hatta hiç tanımadıkları yabancıların yanında bile hiç çekinmeden kendilerini rahatça gösterdikleri performanslar gösterdiklerini gözlemleyen aile, kızlarının bu yeteneklerinin nereden geldiğini bilmeseler de bu yönde bir eğilimi olduklarını fark ettiler.
Çocukların yaşları biraz daha büyüdüğü için her şeyin adım adım olması daha verimli olacaktı. Çocukların yeteneklerinde de performanslarını göstermeye yönelik bir eğilimi olduğunu anlayınca, annelerinin yakın arkadaşının açtığı bebek kıyafetleri satan bir için butik modellik yapmalarında sakınca görmedi.

Yaşları daha da büyüdüğünde, kontrollü olarak, gelişimlerine olumsuz etki etmeyecek şekilde modellik ajansına tekrar kaydolmalarını sağlayan anneleri Jaqi, onlar için clementstwins adıyla açtığı instagram sayfalarının takipçi sayısı şimdiden 300,000’inin üzerinde. 5 aylık kısa bir süre sonra ise takipçi sayısı 380,000’e ulaştı. 
2017 yılı sürprizlerle ve mutlulukla geçerken, ikizlerin annesi çocuklarının modellik  sektöründe çalışırken yaşadığı tecrübeleri ve bu işi yapmaya hevesli kişilere kendi blogunda deneyimini aktaran dikkat edilmesi gereken tüyoları da içeren metinler yazmaya başladı. Bu sürecinde akabinde pek çok olumsuz yorumla ve tavırla mücadele etmeye başlayan Jaqi, bu dönemin kolay geçmeyeceğini bilmesine rağmen, hem ikizlerin yaşamını en doğru şekilde biçimlendirmek aynı zamanda geleceğe hazırlamak, bugünü ve yarını doğru bir eksende yönetmenin inceliklerini asla göz ardı etmediğini, çocuk psikolojisini ön planda tuttuğunu vurgularken, sosyal medyada fenomenliğe doğru giden ikizler için yaptığı çalışmaların detaylarını da paylaşmayı ihmal etmedi.
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?