Tüp bebek – ivf tedavisi deneyimi, bazı hastalar için zorlu bir yolculuk olabilir. Tüp bebek tedavisi (in vitro fertilizasyon) (IVF) genellikle konservatif tedavidir. Bu tedavi şekli, bebek sahibi olmayı çeşitli nedemelerden sonra başarılı sonuçlar elde edemeyen hastalar için en son tercihtir. Tüp bebek yani IVF, bazı hastaların bir aile sahibi olma hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olurken, bazen bazı hastalar için IVF ile yapılan birçok tedaviden sonra açıklanamayan nedenlerle başarısızlıklara neden olur. Bu, derin psikolojik etkilerle moral bozucu bir deneyim olabilir. Tekrarlayan implantasyon başarısızlığını tedavi etmek için tüp bebek uzmanlarının genel yaklaşımı, genellikle ilaç protokollerini değiştirmek için yapılan çalışmalarla, preimplantasyon genetik taraması (PGS) gibi kromozomal tarama tekniklerini kullanarak, embriyo kalitesine odaklanılması veya oosit bağışıdır.

İyi kalitede embriyolara sahip olmak, başarılı bir sonuca sahip olmak açısından çok önemlidir. Tekrarlayan implantasyon başarısızlığını etkin bir şekilde ele almak, herhangi bir endometriyal reseptivite probleminin yanı sıra immünolojik müdahalenin değerlendirilmesi ve ele alınması gibi daha kapsamlı hususlar gerektirebilir. Üreme tıbbının bu alanları genellikle “tartışmalı” olarak kabul edilirken, açıklanamayan tekrarlayan implantasyon başarısızlığı hastaların hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için daha açık fikirli bir yaklaşımı gerektirebilir. Tıbbi tavsiyelerin ve tedavilerin sağlanması kadar önemlidir. Hastalarımızla tutarlılık ve açık iletişim yoluyla ortak dilde anlaşılır ve güven esaslı bir iletişim şekli kurarak, zor koşullar altında da devam etmesini sağlamayı hedefliyoruz ki bu yaklaşım da tüp bebek tedavisinin psikolojik yükünü hafifletmeye yardımcı olabiliyor.

Erasmıus Kadın Sağlığı ve Üreme Merkezi, tekrarlayan implantasyon / Tüp Bebek Tedavisi yani  IVF başarısızlıklarında aşağıdaki yaklaşımlarda uzmanlaşmıştır:

  • İletişime açık, güvenilir, samimi ve donanımlı personel servisi


  • Sadece Trumbull konumunda çalışan deneyimli doktorlar

  • Tedavi tutarlılığı sağlamak ve güvenli hasta-hekim ilişkilerini güçlendirmek için tüm ziyaretleri ve prosedürlerin takibini anlaşılır bir uslupla sağlamak


  • Hekime e-posta yoluyla 24 saatten kısa cevap süresiyle doğrudan erişim


  • İmmunolojik disfonksiyonun tanımlanmasında ve tedavisinde ve endometriyal reseptivitenin optimize edilmesinde kapsamlı bilgi ve deneyim


  • PGS / PGD yetenekleri ile gelişmiş embriyoloji laboratuvarı

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?