Emzirme sürecinin ilk haftası zorlayıcıdır.
Gebelik sürecinde emzirmeye hazırlık yapmayı atlamayın…
 
Yapılan araştırmalar sonucunda henüz 3 günlük bebekleri olan annelerin onda dokuzunun emzirmekle ilgili bir sorunla karşılaştığı görüldü. Emzirmek doğal bir eylem olabilir ancak öğrenilmesi gerekli unsurları da vardır.
 
  • Emzirmede başarılı olabilmenizin anahtarı partnerinizin desteğinde bulunuyor. Sizi destekleyen, güvendiğiniz bu insanlardan günlük ev işlerinizle ilgili yardım isteyebilirseniz, bu sizin için bebekle aranızdaki bağı güçlendirmek için zaman yaratmanıza fayda sağlayacaktır.
  • Bir anne bebeğinin erken acıktığı işaretini alırsa, bebeğini daha sık emzirir. Emzirme dönemi için mükemmel bir başlangıç olan sık emzirme annenin vücuduna süt üretmesi için sinyal verir.
  • Son 24 saatte bebeğiniz altını ıslatmış veya kakalamışsa, bekleyin ve emzirmeye devam edin. Bir süre sonra daha çok yutkunma sesi duyacaksınız. Böylece bebeğinizi çok daha mutlu göreceksiniz.
  • Emzirme pozisyonunuzu ayarlamanız size yardımcı olacaktır. Daha detaylı emzirme pozisyonları için bu siteye bakabilirsiniz. Eğer bu tüyolar size yardımcı olamazsa, tamamen emzirmekten vazgeçmeden önce mutlaka emzirme konusunda yardım alabileceğiniz bir uzmana görünün. Bunun sebebi daha karmaşık ve farklıysa, erken tedavi, emzirmeye devam etmenize yardımcı olabilir. 
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?