İnsan Spermi İnsan spermi mikroskop altında görülebilir

İnsan Yumurtası İnsan yumurtası kümülüs hücreleri ile çevrilidir Folikülün içinde gelişimini sürdürürken yumurta için destek sağladıktan sonra bu matris etkili bir şekilde döllenme gerçekleşmesi için sperm içerisine nüfuz ettirilmelidir.

Sperm ve Yumurta Sperm bir insan yumurta yüzeyine bağlanır. Sadece birinin iç zarıyla kaynaşmasına ve bir embriyo oluşturmasına izin verilir. Dölleme Başarılı döllenme zigot oluşumuna neden olur. Hücrenin içindeki iki daire, her bir ebeveynin DNA‘sını içerir. Bunların kaynaşması genetik olarak yeni bir embriyo oluşturur.

 

Blastosist Erken blastosist evredeki embriyo (gelişmin beşinci günü).

umurtadan çıkma Gelişimin altıncı gününde ortaya çıkan kuluçka süreci sırasında, embriyo, içine konduğu sert kabuktan çıkmaktadır.
Altı haftada Embriyo Gebelikten yaklaşık altı hafta sonra embriyo bir kalp atışı geçirir.

Gebelik konusunda sorun yaşıyorsanız, size yardımcı olabiliriz. Lütfen bize ulaşın veya daha fazla bilgi için sitemize göz atmaya devam edin. Size yardımcı olabilecek aşağıdaki tedavileri uyguluyoruz: IVF (İn Vitro Fertilizasyon) IVF donör yumurta ile Yumurta paylaşımı IUI (Intra Uterin Dölleme) ICSI (Sitoplazmik Sperm Enjeksiyonu)

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?