Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı Merkezi 2004 yılında Op.Dr.Melih Aygün ve Op.Dr.Mehmet Aygün tarafından kurulmuş olup gerçek hikayesi bundan çok daha öncelere dayanmaktadır.

Pediatrist bir babanın ve Sivas’lı bir ailenin çocukları olarak dünyaya geldiğimizde, evde hatta salon masasında acil hastaların bakıldığı dönemlerde doktorluk mesleğinin ne kadar ulvi olduğunu gördük, bu meslekte başarılı olmak için hem kendinizin hem de ailenizin çok büyük fedakarlıklar yapması gerekir: nöbetler, gece/gündüz çıkabilen acil vakalar, bitmek bilmeyen bir öğrencilik dönemi zira tüm gelişmeleri ve yayınları her zaman yakından takip etmeniz gerekir, sadece doktor değil tüm ailesi de bu mesleğe gönül vermelidir çünkü bu meslek tek kişilik değildir…

…ve bugün  çocukluk hayalimiz olan doktorluk mesleğini icra ettiğimiz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz.

Her gün evden çıkarken sizlerin hayatlarına güzel bir vesile sayesinde dokunabilecek olmanın heyecanını hem sizin sağlık çözümü ortağınız hem de bir baba olarak hissetmek çok heyecan verici gerçekten. Çünkü yaptığımız ‘iş’ bir neslin geleceğini ilgilendiriyor, etkiliyor. Bu sorumluluğu taşımak için mutlaka pozitif bir heyecan gerekiyor.

Tıp sektöründe çalışanların başarıyı aynı zamanda ‘bir canın dünyaya gelmesine’ yardımcı olmak kahramanlığıyla taçlandırmak istemesi yeni bir eğilim değil. Anlaşılabilir bir şey. Fakat bizi farklı kılan ve gerçek kahramanlara dönüştüren birkaç ayırıcı nokta var; bahsetmeden geçemeyeceğiz:

Önce şu; evlat sahibi olmayı hayal ettiğimiz zaman bunun bir mucize olduğunu ve herkesin bu mucizeyi nesilden nesile aktarmaya gönüllü olduğunu biliyoruz: Erasmus Kadın ve Üreme Sağlığı Merkezi’nin kuruluş ilkesi kadınlara bu yolda yardımcı olmaktır. Bunu yaparken bilimin ışığında ilerliyoruz ve en güncel yayın, gelişme ve teknolojik cihazları araştırarak bu mucizeyi doğru, zamanında ve en sağlıklı şekilde gerçekleştirmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz. Yani tıp adına bir tedaviden daha değerli bir şey varsa o da hastalığın hiç var olmamasını sağlamaktır. ‘Primum non nocere’ önce zarar verme altın sözünün bire bir karşılığı olmasa da bu derece temel ve mühim bir noktada olduğumuz açık. Biz, ailelerimizin ve kadınlarımızın rahatlıkla danışabildikleri, en zor konuları dahi kolay anlayacakları şekilde anlatarak akıllarındaki tüm soruları bertaraf etmelerini sağlayıp, bize 7/24 ulaşabildikleri ve güvenle bize en değerli varlıklarını emanet ettikleri için çok özel olduğumuzun farkındayız.

Bu açıdan bakarsak, sizlerle birlikte nasıl kutsal bir iş yaptığımızı görmek anlamak için çok uzağa gitmemize gerek yok. Biz de ebeveyn olduk; o mutluluğu hayal edebiliyoruz. Sizler için ve bu güzel hayal için seferber olmak ne kadar anlamlı….

Bir diğer gurur noktamız da şu; biliyorsunuz ‘hasta odaklı olmak’ tıp sektöründe bugün çok popüler bir yaklaşım. İnsandan hareketle konumlanmak güzel bir şeydir. Bizse bu odak noktasını çok daha büyük bir ölçekte büyütüp ‘Kadın ve Üreme Sağlığı Çözüm Ortağınız’ olarak tanımladık. Böylece yeni ve sağlıklı nesilleri oluşturmak için kapsayıcı bir bakış açısı yakalamış olduk. Kapsayıcı çünkü dönemsel veya uzun vadeli bir sağlık ihtiyacına değil, dünyaya gelmesine yardımcı olduğumuz minik canların bütün bir yaşamına hitap ediyoruz aslında.

Bu da bizim neden bu derece mutlu, umutlu, heyecanlı, gururlu olduğumuzu açıklıyor işte.

Başarılı olacağız değerli anne ve anne adaylarımız. (veya kadınlarımız)

Ne mutlu bize ki biz başardıkça çocuklar başaracak, yaşam başaracak.

Yeni bir gelecek kurulacak.

İşte, Erasmus Kadın ve Üreme Sağlığı Merkezi’nin kuruluş ilkesi kadınlara bu yolda yardımcı olmaktır.

 

Op.Dr.Melih Aygün & Op.Dr.Mehmet Aygün

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?