İnfertilite (kısırlık) (ivf) uzmanları ve araştırmacılar, hastaların  gebelik hayallerinin başarılı sonuçlanması için  sürekli yeni yollar arıyor.

Bu da üreme destekli teknolojilerin artmasına ve bu gelişen teknolojilerin infertilite (kısırlık) (ivf)  kliniklerinde hastalara daha iyi tedavi sağlanması için uygulanır.

Embriyoskop, üreme konusunda geliştirilen teknolojilere oldukça iyi bir örnek teşkil eder.
Yüksek teknoloji ürünü Embriyoskop, üreme ve implantasyon arasındaki kuluçka döneminde IVF yani tüp bebek laboratuarında kullanılır.

EmbryoScope (EMBRİYOSKOP), infertilite uzmanlarının, döllenmiş yumurtaların gün geçtikçe ilerleyişini,korumalı kuluçka makinesinden çıkarmadan izlemelerine olanak tanır.

EmbryoScope ( EMBRİYOSKOP), sayesinde tedavi ile ilgili herhangi bir şeyin yanlış gitme riski azalmasına yardımcı olur. Tüp bebek uzmanları ve anne adaylarına, embriyonun nasıl geliştiğine ilişkin fikir verir. Bazı anne adayları için, hamilelik dönemini kolaylaştıran bir teknolojidir.

Embryo gelişimi için sabit şartlar oluşturulması, ortamın maksimal korunmasını sağlar.

Yumurta alma prosedürünün ardından yumurta ve sperm tüp bebek (ivf) laboratuarında karıştırılarak döllenme gerçekleşebilir.

Bu noktada, güvenli bir şekilde gelişebilmeleri için korunan bir ortama yerleştirilmeleri gerekir.

EmbryoScope embriyoların uterus dışına büyümek için ideal beslenme ve çevre koşullarını sağlayan özel bir kuluçka makinesi türüdür.

EmbryoScope ile, embriyolar 3-5 günlük kuluçka döneminde inkübatörde kalırlar.

İnfertilite (kısırlık) (ivf) Labaratuvarında anne rahmine en yakın atmosferi yaratan embriyoskoptur.

Standart inkübatör sisteminde embriyonun (yumurta ve sperm hücrelerinin birleşmesiyle oluşan zigot, çift sarmallı DNA moleküllerini içerir) yalnızca bölünmesi ve son durumuna bakılabilmektedir.  Embriyo gelişimini kontrol etmek ve anne adayına transfer için uygun olup olmayacağına ya da hangi gün transfer edilmesinin gebelik oranını olumlu etkileyeceğine karar verilmesi için, geleneksel inkübatör yöntemlerinde embriyolar belirli günlerde kontrol amaçlı dışarı çıkarılır.  Buradaki problem, dış ortamın embriyolar açısından risk taşımasıdır.

Bundan dolayı  anne rahmine en yakın atmosferi yaratan embriyoskop kullanımı embriyoların gelişim takibi dışında sağlıklı korunmaları açısından büyük önem taşımaktadır.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?