Voluson E8 şu an dünyada geliştirilmiş en son ultrasonografi sistemlerinden biridir.

Voluson E8 şu an dünyada geliştirilen en son ultrasonografi sistemidir. Doppler ultrason, 4 Boyutlu ultrason ve siyah beyaz ultrason sistemlerini bir arada bulundurur. 4 boyutlu sisteminin en önemli özelliği görüntülerin bire bir zamanda gösterilmesidir.

Bu ultrasonografik sisteminin diğerlerinden ayıran en önemli özelliği birinci trimestiede ayrıntılı incelemeye imkan kılan yüksek duyarlıklı endovaginal prob teknolojisidir. (High resolution 4D endovaginal probe (RIC6-12D) ) Bu prob sayesinde spina bifida, kalp anomalileri , kromozomal anomaliler, iskekelet sistem bozuklukları gibi anomaliler gebeliğin başlarında tespit edilebilmektedir.

  • Speckle Reduction Imaging (SRI) ve CrossXBeamCRI özellikleri ile görüntüler özel filtrelerden geçmekte , kalp gibi değerlendirilmesi güç olan organlar daha rahat izlenmektedir.
  • Spatio-Temporal Image Correlation (STIC) şu an dünyada kalp değerlendirilmede gittikçe yaygınlaşan bir muayene yöntemi olup Voluson E8 de kullanılmaktadır.
  • Tomographic Ultrasound Imaging (TUI) özelliği ile görüntüler geriye dönük olarak bilgisayarlı tomografi sistemindekine benzer değerlendirme yapmak mümkün olmaktadır.
  • Volume Contrast Imaging (VCI) sadece bu ultrason sisteminde kullanılan bu özellik sayesinde kemik yapılarında çok hassas ölçümler yapılabilmektedir.
  • HD flow özeliği ile doppler incelemeleri çok hassas olmaktadır.
  • Sonography-based Automated Volume Count follicle (SonoAVCfollicle) yöntemi ile tüp bebek ve kısırlık tedavilerinde yumurta ölçümlerinde hata payı sıfıra inmektedir

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim

Bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Gönderiliyor

2018 © Erasmus Üreme ve Kadın Sağlığı.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?